• Najefektywniejszy zespół programistów

  Opiszę tu moje doświadczenia w zarządzaniu zespołem programistycznym. W ciągu ostatnich ponad 20 lat współuczestniczyłem w kilku typach zespołów programistycznych i były to głównie:
  1. Zespół z technicznym Dev Leadem (Project Managerem)
  2. Zespół z nietechnicznym Project Managerem  
  3. Zespół z technicznym Dev Leadem i Project Managerem
   
  Więcej
 • Szacowanie liczby fasolek mung na targach pracy MIMUW

  W tym roku na targach pracy, odbywających się 6 marca na wydziale Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, postawiliśmy przed studentami zadanie polegające na oszacowaniu liczby fasolek mung. 

  Więcej
 • Szacowanie koralików na MiMUW

  Na targach odbywających się na wydziale Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego daliśmy studentom zadanie, polegające na oszacowaniu ilości “koralików”. Koraliki były dość małe i znajdowały się w zamkniętym pudełku.

  Więcej
 • Pierwszy dzień na wsparciu klientów

  Postanowiliśmy jakiś czas temu, że każdy (na razie każdy kto chce) powinien spędzić przynajmniej jeden dzień w miesiącu w "dziale" wsparcia klientów. Długo to odkładaliśmy z powodu ciągłego "baku czasu" ale w tym tygodniu się udało. Wczoraj Paweł, a dziś ja spędziłem  sporą cześć dnia pomagając klientom Fakturowni. Nasi klienci rozmawiają z nami głównie e-mailowo, na czacie online i telefonicznie (używamy do tego Sugestera)

   

  Więcej
 • Zero magii

  Kilkakrotnie spotkałem się z problemem, że nie do końca wiedziałem czy jakaś funkcjonalność w systemie działa prawidłowo. Przeważnie dotyczyło to funkcji wykonywanych w tle (przez delayed_job) lub co jakiś czas (cron i daemons), dla których nie jest łatwo napisać testy automatyczne.
  Więcej
 • W tym tygodniu dodaliśmy opcję integracji naszych dwóch aplikacji systemu do faktur - fakturownia.pl oraz sklepu internetowego - siteor.pl . Dzięki integracji możemy w Fakturowni automatycznie wystawiać faktury / paragony za produkty sprzedawane w sklepie Siteor.  Po wysłaniu ich klientom naszego sklepu faktury są automatycznie przesyłane do systemu fakturownia.pl.

  Więcej
 • 95% firm stawia na SaaS

   

  Ponad 95% firm ankietowanych przez Gartnera zamierza w najbliższym czasie zwiększyć lub utrzymać na dotychczasowym poziomie korzystanie z aplikacji oferowanych w formie usług (software as a service – SaaS). Więcej na: http://www.computerworld.pl/news/358454/Firmy.stawiaja.na.SaaS.html
  Więcej