O Venture

Radgost Ventures

Marzysz o własnym biznesie IT, który w przyszłości przyniesie Ci naprawdę sporo profitów? Chcesz wystartować, ale nie masz zaplecza i doświadczenia? Damy Ci tę możliwość i pomożemy na każdym etapie! Z nami możesz stworzyć własną firmę IT i rozwijać własny produkt, który zapewni Ci satysfakcjonującą pracę i niezależność finansową.

Mężczyzna pracujący w biurze

O nas

Nasza historia

Od zawsze lubiliśmy budować produkty!
Aby móc to robić i decydować o tym, jak mają wyglądać, niezbędne było założenie firmy, która by to umożliwiła - tak zaczęła się nasza przygoda z biznesem. Zbudowaliśmy kilka przedsiębiorstw bez zewnętrznego finansowania, zakładając organiczny wzrost i szybkie dojście do samofinansowania naszych przedsięwzięć. Aktualnie z naszych produktów korzysta kilkaset tysięcy firm (MŚP) na całym świecie. Każdego dnia poznajemy naszych klientów i ich potrzeby: chętnie zbudowalibyśmy dla nich wiele nowych rozwiązań, których chcieliby używać (np. moduły Intum) - wszystkich tych pomysłów nie będziemy jednak w stanie zrealizować sami w ciągu najbliższych kilku lat.

Jak prowadzimy nasze firmy?
Poznaj nasze podejście: "Prowadzenie firmy nie powinno być celem, a środkiem do jego osiągnięcia"
W którą stronę zmierzamy? Powoli budujemy grupę firm, która tworzy polskie oprogramowanie, usprawniające pracę firm w Polsce i na świecie. świecie.

obrazek dekoracyjny z ikoną tarczy

Pomysł

Pomysł i nasza propozycja

Szukamy osób, które chciałyby prowadzić firmę IT rozwijającą produkt. Nasze podejście różni się od typowego podejścia VC. Fundusze VC często zakładają, że jedynie jeden na dziesięć projektów ma szansę na powodzenie. My zakładamy, że sukcesem zakończy się zdecydowana większość projektów, w które się zaangażujemy.

Chcemy budować firmy długofalowo, tak aby wprowadziły one przydatne na rynku produkty i przynosiły w przyszłości stałe zyski założycielom. Nie wykluczamy jednak wejścia na giełdę lub sprzedaży (jeśli założyciele będą tego chcieli na danym etapie rozwoju firmy).

obrazek dekoracyjny z ikoną żarówki

Oczekiwania

Czego oczekujemy od potencjalnych wspólników

• Zdolności analitycznych,
• Możliwości 100% zaangażowania w produkt i firmę,
• Pomysłu na produkt, albo pomysłu jak budować i prowadzić produkt i/lub zespół (wtedy produkt możemy zaproponować my, bazując na znajomości potrzeb naszych klientów). Dla nas liczy się determinacja i wykonanie, a nie sam pomysł.
• Czy musisz mieć doświadczenie? Nie.
• Chcesz, ale nie wiesz, czy się nadajesz? Napisz do nas - porozmawiamy.
obrazek dekoracyjny z ikoną

Oferta

Co oferujemy

• Finansowanie na początek działalności firmy - tak abyś mógł/mogła utrzymać siebie i zespół do czasu, aż firma nie zacznie zarabiać,
• Dla osób technicznych: przekażemy Ci całą naszą wiedzę dotyczącą tego, jak rozwijaliśmy nasze firmy na początkowym etapie (możemy też wspomóc osobowo w marketingu, sprzedaży, UI/UIX itp.),
• Dla osób biznesowych: możemy zapewnić Ci zaplecze technologiczne (jesteśmy w stanie szybko stworzyć z Tobą pierwszą wersję produktu, nawet jeśli nie jesteś osobą techniczną),
• Zespół - w początkowej fazie możemy skompletować pomocniczy zespół (który pomoże stałemu zespołowi na początku działalności i w tworzeniu produktu),
• Dostęp do klientów, którzy będą zainteresowani Twoim produktem (wiele przedsiębiorstw, używających naszych produktów, potrzebuje dodatkowych rozwiązań).
obrazek dekoracyjny z ikoną

Cele

Co chcemy osiągnąć w ramach firmy

Chcemy stworzyć przydatny produkt, który będziemy mogli wspólnie oferować klientom:

• Masz pomysł na wdrożenie jednego z naszych produktów na nowy rynek? Chętnie się z nim zapoznamy. Taką ścieżkę współpracy obraliśmy przy tworzeniu francuskiej wersji systemu Fakturownia - www.vosfactures.fr,
• Masz pomysł na zupełnie nowy produkt? Opowiedz nam o nim. Tak powstał www.sugester.pl

Chcemy stworzyć przyjazne miejsce pracy, gdzie Ty i Twój zespół będziecie mogli komfortowo pracować przez wiele lat.

Chcemy stworzyć firmę, która w przyszłości będzie generowała zyski dla wspólników (tak abyś kiedyś - jeśli nawet zdecydujesz się na inną drogę życiową - miał udziały, które będą generowały stałe miesięczne zyski lub której udziały będziesz mógł kiedyś sprzedać).

obrazek dekoracyjny z ikoną

Wspólnicy

Radgost Ventures dla aktualnych pracowników

Pracownik

Obszar do rozwoju naszych projektów może dać szansę wielu osobom, ale nie każdy może i chce być wspólnikiem. Jeśli Ty pracujesz lub chcesz pracować u nas, to my chcielibyśmy stworzyć Ci jak najbardziej komfortowe warunki pracy:

• plusy: praca określona polskim kodeksem pracy, pracodawca dba o to, aby zapewnić Ci pracę i stałe wynagrodzenie,
• minusy: nie jesteś właścicielem firmy, w której pracujesz.

Wspólnik

Jeśli chcesz tworzyć coś własnego i masz na to pomysł, skontaktuj się z nami

• plusy: jesteś właścicielem firmy, w której pracujesz,
• minusy: sam musisz "martwić się" o produkt, firmę, finanse, wynagrodzenia pracowników oraz własną pensję w przyszłości (choć na początek ustalimy kwotę, która pozwoli Ci komfortowo rozpocząć prowadzenie firmy);
obrazek dekoracyjny z ikoną

FAQ

Pracuję w jednym z projektów Radgost - czy mogę zacząć działać jako wspólnik w ramach nowej spółki?

Tak, jak najbardziej. Biorąc pod uwagę to, że znamy naszych obecnych i byłych pracowników, będzie nam łatwiej zdecydować się na współpracę. Jeśli jednak aktualnie jesteś naszym pracownikiem, to pracujesz w już rozwiniętym projekcie. W przypadku chęci skorzystania przez Ciebie z Radgost Ventures preferowalibyśmy, aby nasza współpraca dotyczyła nowego produktu / firmy, którą chciał(a)byś od początku prowadzić.

Ile firm planujecie w taki sposób założyć?

Chcemy być realnie zaangażowani w powstające firmy i z tego powodu zakładamy, że możemy zdecydować się na wsparcie od 1 do 3 firm rocznie w Radgost Ventures.

Czy szukacie pojedynczych osób czy zespołów?

Nie ma to dla nas znaczenia - możemy współpracować zarówno pojedynczymi osobami, jak i z zespołami w ramach jednej firmy.

Jakiego typu firmy chcecie zakładać w ramach Radgost Ventures?

Znamy się tylko na firmach IT, które tworzą produkty i na takich firmach chcielibyśmy się skupić. Preferujemy też rozwiązania i oprogramowania dla firm, najlepiej w modelu SaaS.

Czy ważny jest pomysł?

Sam pomysł nie wydaje nam się najważniejszy - ważne natomiast jest, aby osoba rozwijająca produkt (pomysł) wierzyła w niego i wiedziała w jakim kierunku go rozwijać,

Czy możemy ukraść Twój pomysł? Jeśli tego się obawiasz, to nie musisz dzielić się z nami szczegółami pomysłu,

Czy pomysł musi być unikalny (w skali świata lub przynajmniej Polski)? Nie. Sam pomysł (produkt) nie musi być unikalny. Jest w Polsce np. wiele CRM-ów, systemów do faktur itp., a firmy je rozwijające potrafią zarabiać na swojej grupie klientów. Każdy produkt różni się i ważne jest dotarcie ze swoim pomysłem i rozwiązaniem do konkretnej i odpowiednio dużej grupy osób, które będą chciały za niego zapłacić.

Zróbmy razem coś wspaniałego!