• Najefektywniejszy zespół programistów

  Opiszę tu moje doświadczenia w zarządzaniu zespołem programistycznym. W ciągu ostatnich ponad 20 lat współuczestniczyłem w kilku typach zespołów programistycznych i były to głównie:
  1. Zespół z technicznym Dev Leadem (Project Managerem)
  2. Zespół z nietechnicznym Project Managerem  
  3. Zespół z technicznym Dev Leadem i Project Managerem
   
  Rozwiń
 • Pierwszy dzień na wsparciu klientów

  Postanowiliśmy jakiś czas temu, że każdy (na razie każdy kto chce) powinien spędzić przynajmniej jeden dzień w miesiącu w "dziale" wsparcia klientów. Długo to odkładaliśmy z powodu ciągłego "baku czasu" ale w tym tygodniu się udało. Wczoraj Paweł, a dziś ja spędziłem  sporą cześć dnia pomagając klientom Fakturowni. Nasi klienci rozmawiają z nami głównie e-mailowo, na czacie online i telefonicznie (używamy do tego Sugestera)

   

  Rozwiń
 • Zero magii

  Kilkakrotnie spotkałem się z problemem, że nie do końca wiedziałem czy jakaś funkcjonalność w systemie działa prawidłowo. Przeważnie dotyczyło to funkcji wykonywanych w tle (przez delayed_job) lub co jakiś czas (cron i daemons), dla których nie jest łatwo napisać testy automatyczne.
  Rozwiń
 • 95% firm stawia na SaaS

   

  Ponad 95% firm ankietowanych przez Gartnera zamierza w najbliższym czasie zwiększyć lub utrzymać na dotychczasowym poziomie korzystanie z aplikacji oferowanych w formie usług (software as a service – SaaS). Więcej na: http://www.computerworld.pl/news/358454/Firmy.stawiaja.na.SaaS.html
  Rozwiń